19. Srpen 2011 0

Bedýnky až domů

Bedýnky! Už nemusíte chodit do nudných supermarketů, kde je jedno rajče i jablko jako druhé, bez chuti a bez zápachu, ale můžete si vychutnat pravé bohatsví naší dobré české půdy. Bedýnkování je poměrně nový, velmi populární fenomén, který podporuje lokální výrobu a pěstování plodin a často také bio produkci. Princip spočívá v tom, že máte „svého“ zemědělce, od něhož pravidelně odebíráte bedýnky plné plodů, které se zrovna sezónně urodily. Hned jak jsem o takové službe uslyšela, hrozně jsem se nadchla, nicméně právě pouze u nadšení zůstalo, protože jsem se k tomu svému zemědělci, jakožto ryzí městské holka, něměla jak dostat. Tak teď mám po problémech, protože naštěstí existují lidé, kteří na někoho jako jsem já, myslí.:)

Zkrátka objevila jsem službu freshbedýnky.cz, která distribuuje 100% bio čerstvé produkty naší matičky Země a to, hurááááá, přímo až k vám domů! Způsoby odběru jsou vlastně 3 a je jen na vás, který si vyberete

 1. Můžete si zajít do pobočky fresh bedýnek v Radlicích
 2. Bedýnku si vyzvednete v jednom z odběrných míst (za příplatek 50kč)
 3. Kurýr vám váš náklad zeleniny doveze skoro až do lednice :) (za příplatek 100 kč)

Pokud vás to nadchlo stejně jako mě, veškeré bližší informace dostanete přímo na stránkách fresh bedýnek.

Takže jsem samozřejmě neváhala a hned jsem si objednala 5kg kombo nákladu (ovoce i zelenina). Včera mi to dorazilo do odběrného místa, které mám vysloveně přes ulici a mé nadšení ještě vzrostlo! Obsah pro mě byl překvapení (a to se mi taky líbí!:), protože jsem si objednala bedýnku, kterou mi namíchali přímo sami bedýnkáři, ale jednotlivé dobroty si samozřejmě můžete přes web navolit i sami.

Co jsem tentokrát měla v bedýnce já:

(na fotce není všechno, aby se to tam vešlo a taky proto, že už jsem to zbaštila :)

 • dýni Hokaido
 • 1 velký pórek
 • pytlík špenátu
 • pytlíček brambor
 • spousta mrkve
 • 4 cibule (2 bílé větší a 2 červené menší)
 • svazek pertželky
 • 3 jablíčka
 • 2 broskve
 • 2 hrušky
 • několik švěstek
 • žluté blumy (ani ty nepřežily do focení…:))

No a jaké to všechno je?

Výýýýýýýýborné!!!:) Pórek, který vzal za své mezi prvními byl skvělý. Petrželku jsem rozdala polovině rodiny a ještě ji zamrazila na později. Je krásně zelená a „živá“, žádná chcíplotina. Blumy i broskev byly sladké a šťavnaté a z čeho jsem zatím asi nejvíc nadšená, to je špenát. Jak jsem zvyklá kupovat jen ten balený v „baby verzi“, nevěděla jsem nejdřív ani co to je.:) Má nádherně tlusté, šťavnaté listy, je úžasně kyselý a výrazný a zkrátka, jsem blahem bez sebe (pokud to ještě není dostatečně evidentní :))!

Takže sečteno a podrtženo: fresh bedýnky jsou bezva a určitě si ji objednám znovu. V obchodech totiž často neseženu téměř nic v BIO kvalitě a zde mám jistotu, že to, co mám v ledničce je zdravé, čerstvé, bez pesticidů a ještě je to od našich zemědělců. Filip s Veronikou, kteří službu provozují se navíc zdají jako moc milí lidé, co rádi dělají svou práci a to člověka vždycky potěší a příjemně naladí.

IMG_4814

PS: Rozvážku bedýnek po Praze nebo vyzvednutí v pobočkách nabízí např. i bio-zahrada.cz a možná i další firmy. Určitě je postupně vyzkouším a dám vědět, která z nich mi příjde jako nejlepší! Zatím jsem vyzkoušela jen fresh bedýnky a prostě jsem měla potřebu sdílet své nadšení s ostatními.:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *