24. Duben 2012 0

Biostyl 2012

5723500-predam-miesto-na-vystave-biostyl-2012-1Sedmý ročník veletrhu Biostyl 2012 už skončil a my se můžeme těšit zase na příští rok. Vždycky jsem na něj hrozně chtěla jít. Lákal mě nejen název, ale i různí známí a přátele, kteří ho navštívili v uplynulých letech o něm vždy se zaujetím vyprávěli. Příznivá konstelace hvězd nám ho tedy přihrála na sobotu, a tak jsme s Karolínou vyrazily tam, kde bylo jasné, že budeme jako ryby ve vodě.;)

Pražské Výstaviště má vcelku ohromnou plochu na pořádání veletrhů a v případě, že se jich sejde tolik najednou (Biostyl, Esoterika, Evolution a Ecoworld), bylo od pořadatelů opět více než prozíravé rozhodnutí, rozprostřít ho právě zde. Přesto, jak by řekl můj přítel, tam bylo lidí jako škaredých koní (…prostě hodně :)). Zprvu mě to trochu rozladilo. Nemám ráda mumraj a přeplněné prostory. Ale po pár krocích jsem na chvíli změnila názor. Všimli jste si někdy, že lidé, kteří se zajímají o své zdraví, tak nějak souzní s přírodou a nejsou lhostejní ke svému životnímu stylu, jsou ve své podstatě většinou dost milí? A přesně taková atmosféra nás na veletrhu obklopila. Můj osobní prostor se pomaličku ale jistě zmenšoval, až mi to ševelení a občasné prodírání se úplně přestalo vadit. Vystavovatelé se usmívali, vysvětlovali, předváděli a pobízeli nás k ochutnávkám všech svých zaručených bestsellerů. Návštěvníci, včetně nás, s radostí koštovali rozličné druhy olivových olejů, sušenek, oříšků, pomazánek a mnohých dalších dobrot.

A mí favorité? Mám jich hned několik a všichni jsou k jídlu.:) V hlavní centrální části měla, kromě spousty jiných, stánek Biopekárna Zemanka (hned jsem si vyhlídla a na odchodu zakoupila kokosky, protože ty jsou nejlepší!) a oslovil nás i koncept firmy Natural food. Při vaření preferují přirozené čerstvé potraviny bez konzervantů a chemických přísad a zajišťovali zde občerstvení,  které náramně vonělo. Dokonce jsme se dozvěděly, že jsou schopni na přání zákazníka zajistit catering částečně složený z bio produktů. Navíc spolupracují s mým oblíbeným japan-Eshopem!

_vyrn_6704andel-straznyČaje a koření zde vystavovala i firma Sonnentor, kterou určitě znáte z prodejen zdravé výživy. Po chvíli okukování krabiček napěchovaných všelijakými bylinkami k nám přistoupil pán s příznačným sluníčkem na tričku a vcelku velmi nekompromisně nám do rukou vrazil „Anděla strážného“ a „Dobrou náladu“. Že teda to první můžeme támhle u slečny vzadu ochutnat ve formě pomazánky na kousku chleba, ale že bychom se pro obě stejně pak vracely, takže prý, tady to rovnou máme! Koukaly jsme trochu jak z jara :D, a krabičky jsme zase do regálu pěkně vrátily…on ale opravdu věděl, co říká. Tak skvělou voňavou, lehce kořeněnou pomazánku s bylinkovými květy jsem ještě nejedla! Takže jsem se zase nenápadně přišourala k polici a pro koření se znovu natahovala. Na pána jsem pak volala, že moc děkuju a že měl setsakramentskou pravdu. Jen se ušklíbl a se smíchem odpověděl: „Dyť jsem vám to řikal!“:)

Já, Karolína, k tomu jenom dodám, že Sonnentor je i můj veliký oblíbenec. Vedle právě pomazánkových a salátových směsí mají totiž i koření všeho druhu v té nejlepší kvalitě a taky čaje. Sypané nebo v sáčku, ale vždycky mě potěší už jen těmi roztomilými panáčky na obalu a názvy jako, „Tady roste radost“ nebo „Balzám na nervy“. Na veletrhu jsem pak ochutnala i jejich kakao a dělaly se mi boule za ušima, i když si Jana myslí, že ty se můžou dělat jenom z jídla.:)

Dynamic

Vůbec jsme na celém veletrhu měly s Janou podobné favority. Mě ale v navazující sekci esoteriky a alternativních léčebných metod zaujaly ještě i děrované brýle. To je totiž pomůcka, která by mohla zajímat všechny slepce začátečníky i pokročilé jako jsem já sama.:) Jde o plastové brýle s jednou malou dírkou vedle druhé, které když si nasadíte, tak najednou vidíte! No vážně! Je to zázrak (říká se mu lom světla na rozhraní dvou prostředí, nebo tak nějak…fyzika nikdy nebyla má silná stránka :)), a to, že si ho dopřejete zhruba 10 minut denně, by vám mělo postupně posílit oči a zlepšit zrak. Vzhledem k tomu, že už nějakou dobu dělám různé oční cviky v neumírající naději, že to pomůže (zatím bez výsledku, ale 3.75 dioptrie jsou 3.75 dioptrie), docela vážně uvažuji o tom, že si takové okuláre pořídím a nebo vyrobím sama.

Součástí veletrhu byly i nejrůznější přednášky na téma osobního růstu, zdraví a mnohého dalšího, ale byly tak nacpané, že jsme se s Janou ani nesnažily dostat dovnitř. Jako správnou antropoložku mě ovšem asi nejvíce překvapilo složení návštěvníků. Čekala jsem kolem sebe spíš nějaké hípíky a přestože ti tam byli také, moc mě potěšilo, že většina procházejících byli „normální“ lidé, co je přes týden potkáváte v sámošce. Nejvíc nás asi zaujal pán, co si nechal číst z ruky a tak jsme na něj chvíli zíraly a měly radost, kolik jedinců má mysl otevřenou novým zkušenostem. Poválely jsme se na japonských futonech (jak vypadají se můžete podívat třeba tady), co mají být jedněmi z nejzdravějších matrací vůbec. Já jsem si pak jízdou na kole vyrobila ještě trochu zelené elektřiny a zamířily jsme domů, protože stánky s občerstvením už stejně skoro všechny zavřely.:D

A to byla naše první zkušenost s veletrhem Biostylu! Hezky jsme si všechno očuchaly, ohmataly, poslechly a hlavně ochutnaly a příští rok určitě vyrazíme zase. Půjdete s náma?:)

OBRÁZKY:

http://podnikani-finance.hyperinzerce.cz/bartery-spoluprace/inzerat/5723500-predam-miesto-na-vystave-biostyl-2012-nabidka-praha-3/. Vyhledáno dne: 22.4.2012.

http://www.ziva-strava-obchod.cz/fotky20017/fotos/_vyrn_6704andel-strazny.jpg. Vyhledáno dne: 22.4.2012.

http://www.kramky.cz/Files/Images/aloha/Dynamic.jpg. Vyhledáno dne: 23.4.2012.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *