13. Březen 2013 0

Reportáž z Poradny zdraví a esoteriky v Michnově paláci

Image-1

A tak jsme se zase jednou vypravily na esoterický veletrh v Praze v Michnově paláci u Tyršova domu, který se konal 9.-10.3. 2013 a to jak ze zvědavosti, tak v rámci nácviku na Biostyl 2013. No a aby vám nebylo líto, že jste se tam třeba letos nestihli jít podívat sami, přinášíme vám zase jednu krátkou reportáž.

Výstavu Poradna zdraví a esoteriky, která probíhá několikrát do roka, pořádá již od roku 2008 agentura Minerva a pokaždé nabízí cyklus přednášek na téma zdraví a osobního rozvoje i stánky s nejrůznějšími produkty a službami. Letos jste se mohli dovědět něco o léčivých účincích cizokrajných hub, nechat si číst z karet a ruky a pokud jste si přinesli vzorek raní moči, mohli jste si změřit i kyselost organismu…ale zrovna u tohohle stánku teda moc narváno nebylo a to i přesto, že to bylo zdarma (jako hlavní důvod samozřejmě vidíme to, že naprostá většina lidí už určitě četla náš článek Citrón s mlíkem – co Vy a Vaše pH? a už tak dávno věděla, jak si takový test udělat doma ;)). Nás ovšem nejvíc zaujaly dvě věci: výtvarnice a kreslířka mandal Eva Butzke a prapodivná hlíza chufa [čufa].

Eva Butzke:

Už se vám někdy stalo, že jste někde narazili na něco, co bylo tak krásný, že jste od toho nemohli odtrhnout oči, všechno jste si to chtěli okamžitě vzít domů, ale bylo toho strašně moc, a proto to nešlo? Tak přesně tohle jsme zažily u stánku paní Butzke! Její ručně dělané mandaly jsou totiž přesně takové; je jich celé moře a oči z nich přechází! O mandalách jako třeba i o Tarotových kartách se říká, že si máte vybrat tu, která vás nějak osloví, protože to je znamení, že ji nejpíš k něčemu potřebujete a že je pro vás ta pravá. No jo, jenže co když vás přitahujou úplně všechny?! Jedna na posílení partnerských vztahů, druhá pro zdraví, třetí pro hojnost, čtvrtá pro obecné blaho…no uznejte sami, je možný nějakou si nevzít?!:)

Nakonec jsme si každá odnesla po třech kouscích a stále se kocháme. Paní Eva vyrábí rovnou i celá alba např. na posílení zdraví, jednotlivých orgánů v těle nebo vztahů s rozdílnými lidmi. Myslim, že taková knížečka by mohla být třeba skvělým dárkem a už na ní mám rozhodně spadeno.:)Mir_Fler Vnitrni_zena_Fler

„Čufa a Orčata“

Možná vám to tak jako mě zní jako jména z pohádky…něco jako „Bob a Bobek“ nebo třeba „Křemílek a Vochomůrka“, ale tak nějak víc indiánsky. Tak to prosím ne. To byste se pletli. ;) Čufa je hlíza šáchoru jedlého, která vypadá trošku jako lískový oříšek a mandle dohromady a taky tak podobně chutná, jenom je měkčí, asi jako kdybyste jedli velké semínko. Hojně se teď pěstuje ve Španělsku, takže proto má i takové exotičtější jméno.

chuda de horchata oil apod

Z čufy se dělá i mouka, kterou určitě nepohrdnou celiaci, protože je podobná vůní i chutí špaldě, ale neobsahuje lepek! To ale ještě není všechno. U stejného stánku jsme také ochutnaly šáchorové mléko, nebo-li orčatu. Bylo teda příšerně sladký, ale hned jsme si řikaly, že kdyby zůstalo jen tak přírodní bez cukru, bylo by skvělým zpestřením a alternativou k rýžovým, sojovým či mandlovým mlékům. Kdybyste si o téhle dvojce chtěli přečíst něco víc, máme pro vás rozepsaný článek, věnovaný jenom jim: Chufa a Horchata – [Čufa a Orčata]. Tak vydržte, jo?:)

OBRÁZKY:

Mandaly: oficiální stránky Evy Butzke www.domus-solaris.cz

Chufa a Horchata: oficiální stránky Ecovital international, s.r.o. www.chufa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *