23. Duben 2013 2

Podvodní zpráva z Biostylu 2013

biostyl

Ahoj (vodní) potvůrky!

Hádejte co? Byly jsme zase na Biostylu, na kterém jsme samozřejmě jakožto živočichové s intenzivním sluncem v duši nemohly chybět.:) Bylo to bájo a opět jsme objevily spoustu věcí, které nás zaujaly nebo rovnou přímo nadchly a o které se s váma teďka chceme podělit. Tááááákže:

Co zaujalo pani rybu růžovou:

Recept pro krásné ráno:

logo_meditace_zive

To, že člověčí den se často odvíjí od toho, jakou nohou zrovna vstaneme, je stará známá věc. Málokdo ale ví, že z té špatné nohy jde udělat i nohu správnou. Tak schválně, máte nějakej vlastní ranní rituál, o kterém víte, že vám zaručí bezva den? Jak vůbec vstáváte? Pomalu, rychle…vstáváte vůbec?:D Co děláte hned po probuzení a jaký to na vás má vliv? Tak všema těmahle otázkama se zabývá projekt Recept pro krásné ráno.

Jeho hlavní myšlenkou je naučit lidi, jak si během asi prvních 20 minut po probuzení „naprogramovat“ ten nejlepší možný den.

Tajemství spočívá v krátkých meditacích a vizualizacích, které vás uklidní a naladí na tu správnou notu. No a protože všechno má, jak známo, mnohem lepší efekt, když se dají hlavy dohromady, tak jsou cílovou myšlenkou projektu hromadné živé meditace. To je koncept, který je v zahraničí poměrně rozšířený. Vychází z kvantové fyziky a hologramického principu, který vlastně říká, že jedinec je jen jakýmsi „odrazem“ vesmíru jako celku a je tak navždy energeticky spojen se vším, co existuje (podrobný článek na toto téma najdete zde).

Jednoduše řečeno pocity a zkušenosti každého z nás se „otiskují“ do jakéhosi kolektivního vědomí, odkud se zase odráží zpět do všech bytostí a obráceně. Když se potom v jeden okamžik sejde najednou víc lidí, kteří se vědomě zaměřují na jednu konkrétní myšlenku nebo emoci, zvyšují tak intenzitu dané energie a tím pádem i její vliv na sebe i na okolí. Hromadná online meditace by vám proto měla přinést klid a dobou náladu přímo umocněnou počtem lidí, kteří se jí účastní. Nevadí ani že při ní budete každý sedět u sebe doma, protože kvantovému vesmíru na místě nezáleží. On vlastně prostor vůbec nezná. Energie je zkrátka pořád všude, takže prostě nebudete mít šanci zažít blbej den.:)

Pokud jste tedy z těch, co se ráno plouží z postele s tím, co hrozného je „zase“ čeká a rádi byste to změnili, potom zkuste svůj den začít tím, že si ho pro sebe mentálně vyvoříte ještě pod peřinou a nebo se zkuste připojit k živým online meditacím, které by měly být spuštěné co by dup. Budou se konat v konkrétních časech a pokud nějakou zrovna nestihnete, tak se nebojte, budete si ji moct pustit později ze záznamu.

Biopekárna Zemanka:

304337-original1-83pdc

Sušenky od Zemanky jsou něco, čemu se s Janou nemůžeme nikdy vyhnout. No uznejte sami, je něco lepšího, než nějaká tak trochu neřest, co má nálepku bio?!:D No a když za tím vším ještě ke všemu stojí fajn lidi, co se usmívaj a maj vás rádi, potom prostě není co řešit.:) A tak jsme se dověděly, že nejen že naše oblíbené čoko-kokosky jdou pořád na dračku, ale taky že bude tahle skvělá pekárna i na letošním Prague Food Festivalu a že se chystá den otevřených dveří, na který my se teda moc těšíme! Určitě vám potom podáme podrobnou zprávu o tom, jak se co a z čeho peče (tajně doufáme, že si budeme moct upéct svoje kokosky :)). Jinak v současné době jsou krekry a sušenky od Zemanky dostupné už víceméně ve všech velkých supermarketech, DM drogeriích, v Žabce a samozřejmě v bioprodejnách a obchodech se zdravou výživou, takže pokud chcete zjistit, co to pořád máme s těma čoko-kokoskama, jděte a přesvědčte se sami.;)

Co zaujalo pani rybu voranžovou:

Tak kromě toho, že jsem si zcela dobrovolně „odšlapala“ na dynamu svoje vlastní smoothie z jablek, jahody, senchy a konopného prášku a přesto všechno mě můj muž pustil odpoledne domů,:D jsem si z veletrhu odnesla spoustu zajímavých produktů a hlavně zážitků.

Revitalizační karafy:

karafa

Rybičky, tak tohle je přesně ta věc, kterou prostě vidíte a okamžitě ji musíte mít, žejo?:) Nejenom, že to s váma strašně zarezonuje, ale ještě je to nádherný designový kousek.

Znáte doktora Masaru Emota? To je prosim pěkně jeden šikovnej japonskej vědec, co se zabývá výzkumem vody a jaký vliv na ni má síla slova, lidská energie a emoce. Protože i člověk je ze 70% tvořen vodou, je jasný, že tenhle výzkum je krom vody zaměřený vlastně i na nás, živé bytosti. Paní na videu sice tvrdí, že lidské tělo obsahuje 90% vody, což je trošku zavádějící, ale i tak je to zajímavé, koukněte sem. No není to úžasný?:)

A cože ta karafa teda dělá? Inu, skrze geometrický energizující tvar „oživuje“ vodu. Zespodu je na ní totiž vytetovaný symbol Květu života, který svými harmonickými vibracemi vitalizuje vše biologického původu. Protože jsem velký milovník kamenů zaujala mě ještě víc karafa, do jejíhož dna můžete uzavřít různé polodrahokamy. Ty jak známo také vyzařují pozitivní vibrace a ještě to moc hezky vypadá!

Archandělské tělové svíce:

DSC_0363

Zase jedno překvapení. Ušní svíčky jsou i v ayurvédě celkem hojně používané, ale o tělových jsem netušila. Takže jsem si jednu za 40 Kč na vyzkoušenou koupila. Protože věřím na takovéto: „člověk se nemá řídit tím, co na co je, ale intuitivně šáhnout po tom, co ho na první pohled přitáhne,“ vybrala jsem si svíčku antistresovou. Ha ha. Vzhledem k událostem posledních dní mě to vlastně dost pobavilo.:) A jak to funguje? Takovou dutou svíčku zapálíte a přiložíte (kromě srdce) tam, kde vás něco bolí, tíží nebo trápí a ona z vás všechny problémy světa vytáhne. Nemá to člověk dělat sám, ale já tu nikoho neměla, takže jsem to i tak zkusila..

Tý jo! To byl strašně příjemnej pocit normálně! Ono to je založené na principu komínového efektu, že vám to podtlakem doslova vytáhne všechnu špínu ven z organismu. Podle návodu jsem vypila dvě deci vody, rituálně jsem svíčku připálila, přiložila jsem si ji na solar (přes ubrousek), lehla jsem si a koukala na ni, jak pěkně hoří a říkala si, jak ze mě všechno to vošklivý odchází pryč. Za chvíli to tak trošku příjemně brnělo. Svíčka hořela asi 5 minut až ke značce, u níž ji pak máte uhasit tím, že ji strčíte do vody. No, a pak mě zajímalo hlavně to, co z ní zbylo, protože to je totiž ten binec, co z vás “vytáhla”.

DSC_0371

Byla to taková křehká béžová hmota, takže to se mnou asi neni zas až tak hrozný, jak sem si myslela, uff!:D „Výtah“ totiž může být šedý nebo hnědý a hnědorudý a to pak znamená, že byl člověk pořádně zaneřáděný. Podle pána, co mi svíci prodal, se používají třeba na léčbu migrény, různých zánětů i psychických obtíží. Od února letošního roku mají tělové svíce udělený atest Státního zdravotního ústavu v Praze. Asi si o tom přečtu víc, protože mi to udělalo vlastně dost dobře a o to přece koneckonců jde.:)

Tramtadadááá! Kdybyste místo líbačky pod třešní (ta se dá beztak stihnou i večer:)) chtěli udělat něco pro svůj osobní rozvoj, přijďtě 1.5. na Kurz tělových svící v Praze od 10 do 15! Uvidíme se tam.;)

Co nás ještě upoutalo?

 • Mýdlové ořechy – už jsem v nich vyprala, tak se těšte na recenzi!:)
 • Bio-eko víno z Kutné Hory – pojedeme na exkurzi a napíšem vám, jak se ekologicky dělá biovíno.
 • Akademie soběstačnosti – organizace, která pořádá přednášky na téma trvale udržitelného rozvoje; bydlení a energetiky. Tady si Jana na dynamu vyšlapala ten svůj nápoj.:)
 • Zelená země – Konopné výrobky všeho druhu od semínek, které nejspíš znáte ze směsí pro papoušky, ale ve skutečnosti jsou strašně dobrý i pro lidi, přes oleje bohaté na omega-3 mastné kyseliny až po kosmetiku proti akné nebo chladící gely.

jana dynamo

2 komentáře k článku Podvodní zpráva z Biostylu 2013

 1. Zdravím Vás, rybičky :-)
  díky za milou návštěvu u nás na stánku a za milé, lidské slovo.
  Jen pro doplnění: den otevřených dveří se bude konat v sobotu 14.9. u nás v Oříkově u Sedlčan a čokokokosky se určitě péct budou! (a sami si i zabalíte a odnesete domů. Jestli se s někým rozdělíte, je už na vás… :-))

  • Dobrý dééén!:)
   Tak to budeme 14.září u Vás v Oříkově jako na oři,;) už se těšíme! Krásný prvomájový den!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *