21. Květen 2014 0

Výherní raw rybičkový cheesecaky od Dany!

Photo 14.05.14 13 01 35Tak pozóóóór, rybičky! Tady je náš veleslavný, vítězný recept od Dany Kovaříkové, jak jsme slibovaly.:) Samozřejmě očekáváme, že ho všichni správný a věrný fanoušci vyzkoušej a zašlou nám foto, abysme si měly doma dát co na zeď!;) A cože je to za dobrotu? Jeden dortík je z manga, druhej z jahůdek a oba jsou plný oříšku a zdravých tuků. Jestli máte doma malý rybátka…nebo vlastně i velký, tak tohle je ideální inspirace na báječný narozeninový zdravý dorty.

Na Formičky:

obrázek vytiskneme, podlepíme kartónem a vystříhneme. Poté překryjeme alobalem a zahneme na spodní stranu s přesahem cca 2 cm, pokud by se chtěl alobal svlíkat, je možné použít na upevnění zespodu kousek izolepy. Potom vezmeme alobal v délce obvodu obrázku a přehneme tak, že necháme jednu stranu asi o 5 mm delší, tu část, co je dvojitá opět přehnu, tentokrát napůl a pak ještě, dokud nedostanu pásek široký cca 3 cm z několika vrstvého alobalu s přesahem cca 5 mm jedné vrstvy alobalu. Tento jednovrstvý přesah ohnu podél obrázku dospodu a podrží tak pevnější vícevrstvou část kolem dna, pokud by to celé opět nechtělo držet pohromadě je možné si pomoct kouskem izolepy k uchycení přesahu zespod formy. Vznikne tak formička na jedno použití.

formy1

Na korpus na 2 rybky:

  • 150 g pekanů
  • 150 g vypeckovaných datlí (kdo chce méně sladký, použije jiný poměr)

Rozsekala jsem v robotu každé zvlášť a pojila v míse v lepkavou hmotu a tu vtlačila na dno forem.

Na těsto:

  • 200 g raw kešu (namočených přes noc ve vodě, možno použít též makadamy nebo oloupané mandle)
  • 3 lžíce kokosového oleje nebo kakaového másla (to doporučuji nastrouhat nebo mírně zahřát ve vodní lázni do 40°C)
  • 3 lžíce agávového syrupu
  • 150 g jahod
  • 100 g sušeného manga (namočeného na 8 hodin)

Vše umixovat do hladka, pokud chcete při zdobení dortu použít i bílou barvu, tak jako já na oči, pak si stranou odeberte potřebné množství a zbytek rozdělte na dvě části. Do jedné přimixujte čerstvé nebo mražené jahody a do druhé části sušené mango. Hmotou naplníme formy a chladíme v lednici (nebo v mrazáku). Když dort dostatečně ztuhnul sundáme formu a přendáme na talíř.

Raw čokoláda na dozdobení:

  • 50 g raw čokolády (možno použít kupovanou např. od Lifefoodu)
  • sáček do mrazáku

Čokoládu nalámu na kostičky do sáčku (používám sáčky do mrazáku, jsou dostatečně pevné), sáček zavážu a ponořím do hrnečku s vodou o teplotě cca 40°C. Až se čokoláda rozpustí ustříhnu malý rožek sáčku a zdobím. Pokud čokoláda příliš teče, je dobré se zdobením chvíli počkat. Pokud chytnete správnou konzistenci jde to krásně.

Dobrou chuť!

svicky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *