19. Květen 2011 0

Těstoviny s baby špenátem a piniovými oříšky

1497697-pasta-with-pesto-and-spinach-cherry-tomatoes-and-pine-nutsJednoduché, zdravé, voňavé, křupavé a rychlé. Tak bych asi tento pokrm charakterizovala. Na piniové oříšky nedám dopustit, i když se v poslední době objevily informace, že po nich člověk může na nějakou dobu ztratit chuť (údajně šlo o nejedlý druh oříšků dovážených z Číny, Ruska nebo Korey, který se při transportu smíchal s jedlými). Jsou bohaté na kvalitní tzv. kompletní proteiny, vitamín B1 a esenciální mastné kyseliny, které pomáhají při poruchách nervové soustavy. Proto jsou vhodné pro jedince trpící stresem a depresí, ale třeba i studenty, kteří jsou vystaveni vyšší duševní zátěži. Pokud nechcete přijít o své chuťové buňky, doporučuji kupovat piniové oříšky původem ze Středomoří. Špenát, o kterém se dlouho tvrdilo, že je zvlášť bohatý na železo, obsahuje i jiné cenné živiny. Díky obsahu draslíku (500mg/100g) reguluje krevní tlak, působí antioxidačně a jakožto zástupce listové zeleniny je dobrým prostředkem k prevenci proti rakovině. Ale teď už k receptu!:)

Budete potřebovat:

  • těstoviny
  • piniové oříšky
  • čerstvý baby špenát
  • olivový olej
  • česnek
  • parmesanové hoblinky

Do vroucí osolené vody vložíme těstoviny (u tohoto receptu preferuji tagliatelle nebo vermicellini, můžete ale použít jakékoliv jiné těstoviny) a uvaříme je al dente. Lístečky čerstvého špenátu spaříme horkou vodou a scedíme. Na pánvi opečeme piniové oříšky, když jsou dozlatova, přilijeme trochu olivového oleje a vymačkáme jeden stroužek česneku. Necháme česnek zlehka osmahnout (pozor, aby nezhořkl) a přidáme okapané listy špenátu. Pokud jsou velké, můžeme je natrhat. Promícháme a chvilku necháme provonět. Těstoviny scedíme a přidáme na pánev. Vše promísíme, zakápneme olejem, osolíme, opepříme, posypeme parmesanem a servírujeme.

OBRÁZEK:

http://us.123rf.com/400wm/400/400/jabiru/jabiru0708/jabiru070800150/1497697-pasta-with-pesto-and-spinach-cherry-tomatoes-and-pine-nuts.jpg. Vyhledáno dne: 13.2.2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *