9. Březen 2013 0

Růžová křenová pěna z ricotty

krenova_pena

Chystáte mejdan a došly vám jednoduché a originální nápady na jednohubky? Tak to jste na tom úplně stejně jako já před tim, než mě nějakým zázrakem napadl tenhle recept!:) Křenová pěna z ricotty je bezvadná věc! Jemná, ale zároveň pikantní, všem nachlazeným pěkně protáhne dutiny a ostatní oslní svojí růžovou barvou (schválně kolik lidí se vás bude ptát, jak jste to udělali ;).

Až budete vybírat tu správnou ricottu, zaměřte se na to, aby byla co nejjemnější. Ta od Italatu, přestože je výborná, má docela hrudky, které nejdou moc rozšlehat a tak je lepší třeba ricotta od Galbani, která je jak obláček. K servírování budete potřebovat panákové skleničky, které se nám s Janou osvědčily jako velmi originální a efektivní.

Na asi 10 skleniček budete potřebovat:

  • 1 ricottu
  • 1 plno nebo polotučný tvaroh
  • čerstvý nastrouhaný křen
  • šťávu z 1/2 středně velké červené řepy (nebo z 1 malé)
  • sůl
  • grahamové tyčinky na ozdobu a nabírání

Do větší mísy vyklopte ricottu, tvaroh a křen. S tím začnete radši opatrně a postupně ho  přidávejte podle chuti. Šťávu z červené řepy si buď odstřeďte v odšťavňovači nebo, pokud ho nemáte, řepu nastrouhejte, vymačkejte a přilijte do směsi. Osolte a všechno chvíli pořádně šlehejte elektrickou metličkou. Až se vám bude konzistence zdát dostatečně jemná, přesuňte pěnu do cukrářského nebo igelitového pytlíku (skvělé jsou ty od IKEI ;)), odstřihněte mu kousek rohu a naplňte jím panákové skleničky do půlky až 3/4. Nakonec rozpulte jednu grahamovou tyčinku a do pěny ji zapíchněte, ale bacha na načasování. Když to uděláte moc brzo, tyčinky změknou a nebudou dobré, takže s tím vydržte až na poslední chvíli a nebo je rovnou servírujte zvlášť.

Příprava: to není poleva na dort!;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *