20. Červenec 2013 4

Ekologikum 2013

IMG_8413

Jééééééžiši, tak my máme za sebou naše historicky první veliký veřejný oficiální vystoupení! My se hrozně bály!:D Ale bylo to bájo, rybičky a ještě jednou moc děkujeme Ekologiku, že nás pozvalo a že jsme měly možnost zasadit se o jeden krok vstříc tomu světovýmu míru.:)

Ekologikum je akce pořádaná skupinou Responsibles, což je síť marketingových specialistů, kteří se snaží ukázat, že podnikání může být i hezký a radostný.:) Zaměřujou se proto na podroru projektů, které jdou od srdce a ještě jsou u toho hodný na naší planetu. Ostatně víc se dozvíte i ve videu o kousek níž.

Potkaly jsme strašnou hromadu krásných a inspirativních lidí, kterým jsme nejdřív tak trochu ze srandy začaly řikat hípíci 21. století, ale pak jsme si uvědomily, že to tak vážně je. To jsou totiž lidi, kteří mluví o energiích, o srdci a vědomí celku, ale zároveň vlastně vypadají třeba jako pán za přepážkou v bance a nebo prostě někdo, koho jen tak potkáte na ulici, když jdete na tramvaj.:) Zkrátka „obyčejný“ lidi, co jsou všude mezi náma, vypadaj „normálně“ a přitom maj otevřený srdce a radost ze života!:)

Koho všechno jsme potkaly:

Seznam všech hostů, co měli na Ekologiku přednášku najdete tady i spolu s odkazy. Ale s kým jsme to měly tu čest my? Hrozně nás nadchla panelová diskuse na téma podnikání srdcem, kde jsme se potkaly s těmahle skvělejma lidma:

 • Lucie Harnošová je zakladatelkou Brány k dětem a mimo to, že je moc krásná a sympatická, tak u nás propaguje kontaktní rodičovství a vlastně tak nějak „návrat sami k sobě“ co se výchovy týče. Co to znamená? No, že když máte miminko, tak ho jednak třeba nosíte v takovejch těch krásnejch šátcích na břiše, ale hlavně se učíte naladit na jeho přirozené rytmy a potřeby a komunikovat s ním tak, že jsou všichni spokojený.
 • Lukáš Sekanina vede projekt Tradelin, což je iniciativa, která pomáhá najít práci rybičkám, který neměly v životě tolik štěstí a trpí nějakým zdravotním omezením. V současné době se věnují hlavně balícím pracem nebo kompostování a dělají i věci na zakázku, takže pokud třeba potřebujete utřídit nebo zkompletovat nějaký materiály, tak už víte, kam zajít!;) Lukáš nás nadchnul hlavně svojí upřímností a kombinací pragmatičnosti se sluncem v duši.:)) No, posoudit můžete sami ve videu…
 • Tomáš Votrubec je úžasně zajímavej kluk a spolupořadatel Relove Summitu, což je projekt sdružující lidi, kteří prostě dělají to, co je baví a vypráví o tom druhým, aby to dělali taky. Modří už určitě vědí, proč se nám taková myšlenka hodně líbí…:) První Relove Summit byl letos v červnu v pražském HUBu, byla tam celá hromada inspirativních lidí a další už se chystají. Nechceme to zakřiknout, ale dokonce to vypadá, že jsme tak trochu pozvaný na ten, co se bude na podzim konat v Ostravě (Ha! A teď už nás prostě pozvat musej!:D).
 • Richard Pochylý má zase na svědomí Centrum 8D, neboli mezinárodní bezbariérové, sportovní, tvůrčí a vzdělávací centrum v Brně. Se svým týmem vyrábí taky krásný a barevný prolejzačky, které nás tak trochu se smutkem vrací do našeho dětství v 90. letech, kdy jsme ještě měli jenom ty ošklivý, starý, socialistický houpačky, co neměly žádnou barvu ani podobu. No, ale zase na nich šly dělat „drncáky“ (těch modřin!)!:D
 • Nataša Foltánová je zakladatelkou řady ekologické drogerie a oblečení z přírodní bavlny Tierra Verde a my jsme měly hroznou radost, že jsme jí tu potkaly, panč to nebylo poprvé! V dubnu jsme totiž na Natašu narazily na Biostylu, kde se nám vryla do paměti tím, že nám darovala jedny úžasný mýdlový ořechy, na něž už má Jana rozepsanou recenzi, takže se těšte!;)

No, a abyste viděli, jak strašně důležitý jsme byly, tak tady je záznam z našeho vystoupení:

A tady je zase právě ta panelová diskuse, ale bohužel je jí jenom kousek, panč pak nějak selhala technika. Snad vám to ale bude inspirací i tak.;)

No a na závěr samozřejmě nemůžeme zapomenout na setkání s naší věrnou a tímto už oficiálně skalní fanynku Hankou a taky Zdeňkou! Holky totiž přijely přímo a jenom za náma, Hanka dokonce podstoupila dobrodružnou cestu hodnou nějakýho holywoodskýho filmu, kdy chytala vlak, ten jel jinam, pak musela prosit řidiče autobusu, aby jí zastavil na znamení (máchala ploutvema samozřejmě), přičemž doběhla fakt asi 2 minuty předtim, než jsme měly vystupovat! Takže Hanko, strašně moc děkujeme za tvojí podoru a věrnost a doufáme, že o tomhle zážitku minimálně napíšeš nějakou knihu!:D

Zdeňka, ta si nás zase našla před jurtou a udělala nám hroznou radost svým nadšením, zápalem, úsměvem… prostě tím, že je, takže tobě, Zdeňko, taky speciální dík!:)

4 komentáře k článku Ekologikum 2013

 1. Devcatka!!

  Vy jste uuuzasne :-) Dnes rano jsem poslouchala Vase vystoupeni na Ecologiku a byla jsem uplne stastna..:-) Dekuji Vam, rezonuji mi v usich Vase slova, presvedceni, nadseni a krasne otevrene ciste srdce :-) Moooooc Vam drzim palce, sdilim vse, co prinasite a s cim na nas pusobite.. Dekujiiii z celeho srdce a uprimne, rybicky nase.. Verim, ze toho mame jeste spolecne hodne pred sebou a tesim se ze vseho, co je a bude.. :-)

  • Ahoj Terezo!
   Hrozně moc děkujeme za krásný slova!! Vy všichni tady jste důkazem toho, v co věříme… že lidi jsou prostě od přírody hodný a láskyplný bytosti a to nám dělá fakt obří radost! Takže díky, díky, díky! Rybí pusu

 2. Hodně inspirativní, děkuju. A těším se na tu recenzi ořechů :) Hrozně dlouho se rozhoupávám než zkusím něco nového, tak mě to třeba přesvědčí.

 3. Teeeeda to je dlouhej článek :)
  Fakt to bylo velké putování za voranžovou a růžovou, v žilách jsem měla místo krve adrenalin, úplně mě opustila obava co budou rybky říkat ,až po nich bude vrhat nějaká ženská :D Ale stálo to za to!! Holky moc vás OBDIVUJI!!! Takže vám držím ploutve!
  Na obchod s eko-drogerií jsem se už dívala a ořechy mě zaujaly.Akorát je znám jenom teoreticky, tak by se nějaký článek Jaňulko hodil :))))
  Mějte se a přeji pěkné léto. Pište články, ať mám co číst :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *