1. Březen 2014 5

Žádnej zajíc v pytli, ale v krabici!

Photo 25.02.14 13 40 00Rybičky, hádejte co? Dneska pro vás máme po delší době další recenzi a tentokrát je o zajících! No, jo, představte si, že jsme s Janou objevily tyhle hlodavce, co jsou nám sice druhově hodně vzdálený (prej uměj dejchat i na souši?!), ale ve skutečnosti vlastně vůbec ne!:) Zjistily jsme totiž, že jsou úplně stejně zdraví jako my rybičky a v určitejch ohledech možná dokonce i vtipnější (což už je teda co říct!:D). Zajíci v krabici jsou zkrátka úplně boží projekt, služba, nápad, kterej vlastně vůbec nedoporučujeme kupovat, protože jakmile vám jednou tyhle ušáci strčej nohu do dveří, máte z toho těžkou závislost na celej život!:) I tak to ale prostě musíte zkusit (jenom pak neřikejte, že jsme vás nevarovaly!:D), takže o co teda vlastně jde?

Jééé, co to je?!

Tak hezky popořádku. Zajíci v krabici jsou služba, kterou když si objednáte, tak vám domů příjde krabička plná zajímavejch potravin od českých nebo zahraničních výrobců, co dělaji věci pořádně a srdcem (tzv. zajíci s rodokmenem :). Většinou se teda jedná o bio a fairtrade dobroty, který jsou pro nás pro rybičky jako dělaný, pančto v sobě nemaj žádnej chemickej čurbes, ani nic podobýho.

Největší vtip je ale v tom, že vy nikdy nevíte, co vám příjde! Zkrátka je to pokaždý jedno velký překvápko!

Taky se vám hnedka rozsvítily vočíčka a řikáte si, jééééé, to chciiiiii?! No práááávě! Že je to boží nápad?! Už chápete, proč jsem varovala před vysokou návykovostí?:)

IMG_0519Já jsem svojí první krabičku dostala teďka v únoru a byla jsem naprosto nadšená! Ano, proto jsou taky ty potraviny na obrázku už z polovičky snězený, za což se omlouvám, ale nápad všechno to vyfotit holt dorazil pozdějc než ten, že to musim všechno sníst!:D A co mi zajíci tentokrát přinesli?

Jenomže to neni všechno! Ono totiž nejenom, že jsou ty potraviny zdravý a děsně dobrý, ale taky, jak jste si určitě všimli, trošičku divný.:D Zkrátka jsou to věci, který byste si zřejmě sami v obchodě jen tak nekoupili, pančto byste je buďto přehlídli a nebo byste se báli, že nebudete vědět, co s nima. No, a to je právě na zajících báječný, že oni vám je přinesou až domů a donutěj vás tak experimentovat!:) Ale abyste nepropadali zoufalství, co si s těma dobrotama máte jako počít, tak k tomu všemu dostanete ještě taky kartičky s receptama a zajímavý povídání o tom, co je co, kdo to vyrábí a tak. Prostě úplně perfektní!

Tak třeba ta jablečná mouka JaBu, jo? To vám vymyslela jedna pani z Chýnova, takže je to vlastně českej vynález! Je strašně dobrá, zdravá a ideální pro celiaky, protože neobsahuje žádnej lepek. Navíc je to skvělá ingredience pro jednoduchý a chytrý mlsání, protože třeba tu roztomilou buchtičku, která je dole na obrázku, z tý jablečný mouky vykouzlíte jenom přidáním jednoho vajíčka.

Photo 25.02.14 14 15 34

Dýňovej olej, ten je zase od poctivýho českýho výrobce Bohemia olej, kde lisujou jen z těch nejkvalitnějších ČESKEJCH surovin a když si čtete jejich manifest, tak jim prostě chcete dát pusu.:)

Jak to funguje?

No a kde, jak a za kolik dostanete svojí zásilku?

Zajíci v krabici choděj vždycky jednou měsíčně a můžete si je objednat na 1, 3 a nebo 6 měsíců. Jedna samotná krabička stojí 350 Kč, což mi vzhledem k jejímu obsahu příjde skoro až nemožný. Když si vezmu kvalitu surovin, jejich průměrnou cenu na trhu, všechno to povídání, recepty a navíc ještě i krásnou krabičku a poštovný, tak mám skoro pocit, že se Petra s Vaškem, který jsou za tohle všechno zodpovědný, museli splést nebo co?!:) Balíčky na 3 a 6 měsíců vás potom příjdou ještě levnějc.

Zkrátka a dobře, rybičky, Zajíci v krabici jsou fakt báječná věc, u který se pobavíte, vzděláte, dobře najíte… a co víc si může taková ryba přát?:) Já už se teďka těšim na svýho březnovýho ušáka, kvůli němuž si klidně vystojim i tu půl hodinovou frontu v tý naší bezvadný instituci jménem Česká pošta.:) Tak dejte vědět, co si o tom myslíte vy, jo?

5 komentářů k článku Žádnej zajíc v pytli, ale v krabici!

  1. Ahoj ve spolek, kde se dá koupit tento „závislák“ Zajíc v pytli. Mě se moc líbí.:-)

  2. já taky, těžce návykové

  3. Ahoj rybičky :-) moc děkuju za skvělý nápad, znám brandnooz boxy, ale zaječí varianta mě uplně úchvatila, takže moc děkuju za nápad :-)

  4. Taky jsem maximálně podlehla zajícům…Výborný nápad, výborné složení produktů už se těším na březen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *