9. Duben 2014 3

Zelený chia pudink

Photo 27.03.14 8 15 03

Poslední Zajíci v krabici nám tentokrát mezi ostatníma dobrotama doručili i matcha tea! No, a jelikož to je asi ta nejzelenější věc na světě, tak začalo veliký experimentování, jehož výsledkem je tenhle na první pohled trochu nebezpečně vyhlížející pudink.:D Matcha tea je speciální druh japonskýho zelenýho čaje, kterej se mele na jemňoučkej prášek a má údajně zázračný účinky. Jako každej zelenej čaj má hodně antioxidantů, navíc ale eště nakopává metabolismus a paměť.;) Chia semínka jsou potom superpotravinou, na který ujížděli nejenom starodávný Aztékové, ale taky třeba opravdový mořský rybičky jako je Kelly Slater, nejlepší surfař na světě.;) Jsou bohatý na bílkoviny, vlákninu, ale hlavně na omega-3 mastný kyseliny, kterejch jsou největším zdrojem hned po semínkách lněnejch. V kombinaci s vodou se chia měněj v amarouny, který vás pobaví a nasytí na dlouhou dobu dopředu.:)

Zkrátka pokud hledáte inspiraci na nějakej zdravej dezert, neotřelou snídani a nebo chcete někoho vyděsit nějakym zelenym jídlem, tak musíte tenhle chia pudink určitě vyzkoušet!:)

Na 1 porci budete potřebovat:

  • 225 ml rýžového (ovesného, mandlového, prostě rostlinného) mléka
  • 3 lžíce chia semínek
  • 1 lžičku javorového sirupu
  • 1/2 lžičky matcha tea
  • 1/2 skořice

Matcha tea, skořici a javorovej sirup pořádně rozmíchejte v mlíce. Nasypte si chia do mističky, sklenice nebo zkrátka do nějaký nádoby, ve který chcete pudink servírovat a zajilte je tim už připraveným mlíkem. Pořádně to celý zamíchejte a pak to pravidelně opakujte ještě tak 15 minut (nemusíte míchat furt, stačí občas), aby se vám semínka dostaly všude a neklesly na dno. Uvidíte, že rychle nabudou na objemu. Kdyby se vám směs po tý čtvrt hodince zdála moc tekutá a nebo naopak tuhá a suchá, přidejte buď chia a nebo mléko. Nakonec to celý strčte alespoň na hodinku, ale ideálně přes noc do ledničky. Finální konzistence by měla bejt tuhá a rosolovitá.;)

Photo 27.03.14 8 14 52

P.S. pro všechny vitariány: lístky matcha tea procházej parou, aby se tak zabránilo jejich fermentaci. Tudíž striktně vzato nejsou „raw“ (nijak telepně upravovaný). Stejně tak rýžový mlíko, který normáně koupíte v krabici, neni raw. Proto si můžete udělat svoje vlastní mandlový následujícím způsobem:

Hrst mandlí necháte namočit přes noc a potom je rozmixujete ve vodě. Přecedíte, abyste v mlíce neměli kousy a voilá!;)

3 komentáře k článku Zelený chia pudink

  1. chia puding miluje celá naše rodina, dělám z rostlinného mléka, agave nebo med na přislazení a nepražené kakao. nemá to chybu

  2. JAK JEDNODUCHÉ, ZKUSÍM :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *