13. Prosinec 2014 0

Ježíšek a Novej rok za dveřma

IMG_1627

Ahoj rybičky!

Jéééé, Vánoce už jsou zase tady!:) Řikala jsem si, co bych vám tak napsala hezkýho, aby to zároveň nebylo pořád to samý a tak trochu na jedno brdo. No, a nakonec jsem se rozhodla, že zase trošičku oprášime takovýty univerzální rady proti definitivnímu svátečnímu vyčerpání, dáme vám pár zajímavejch tipů na originální rybí dárečky a hlavně spolu tentokrát rituálně (jo, to jakože budeme trochu čarovat :) uzavřeme celej rok 2014, abysme tak byli pěkně připravený a svěží do toho novýho, co už je za dveřma!;)

Návody na přežití a jiný recepty

O tom, jak zvládat vánoční stres, pečení, přejídání se, úklízení, balení dárků a „rodinnou pohodu“, která se umí někdy dost rychle vyjmout kontrole (ano, mluvim z vlastní zkušenosti, v rodině plný choleriků někdy to setkávání bejvá trochu adrenalinovej sport :D), byly už napsaný kvanta článků, mezi nimiž je třeba i ten náš.;)

Podrobnej návod jak na „diagnózu Vánoce“, kde se dozvíte, jak tohle všechno ustát s klidem zenového mistra proto najdete tuhlenc: Vááááánoce: rybí návod k přežití.

A jestli třeba eště pořád přemýšlíte, co byste napekli nebo uhnětli, aby to bylo nejlepší, zároveň i zdravější a zkrátka rybičkovský, tak se určitě mrkněte na naše rybí cukroví!;)

Co pod stromeček

Vymyslet zajímavý dárky, to někdy (no, spíš vždycky) bejvá opravdickej oříšek! Ale víte co? Letos je to úúúúúplně poprvé, co maj svoje vlastnoručně vyrobený, originální a podle nás fakt boží :D dárečky ke koupi i samy Mámy ryby (to jakože my)! Ne, že bysme vám chtěly něco nutit, ale pochlubit se musíme, žeano!:D

Vy, co nás sledujete už takřka od plenek, nejspíš víte, že se nám s Voranžovou letos konečně povedlo rozjet svoje vlastní podnikání a projekty a to všechno taky hodně právě díky vám, rybičkám. Vy jste totiž jednim z hlavních důvodů, proč se já dneska živim tím, že kecám lidem do života :)) a Jana je zase učí zdravě vařit a žít. Máme obě svojí práci snů, děláme to, co umíme úplně nejlíp a proto huráááááá, tuhlenc jsou dárečky, který vám nabízíme (a ze kterejch by třeba někdo mohl mít ohromnou radost)!:)

Poukazky_ryba

Pokud vám něco z toho příjde žůžo, stačí nám napsat tuhlenc:

Voranžová (Jana)

Růžová (Karolína)

IMG_1658

 • Jedlý dárečky: napečte svoje vlastní sušenky, uválejte kuličky, naložte sýr, olivy, rajčata, umíchejte nějakej lektvar nebo třeba připravte dárkovou směs na kafe nebo horkou čokoládu.;) Stačí koupit nějakou pěknou dózičku, mašli a je to! Jedlý dárky jsou zkrátka úplně ideální, pro všechny situace kdy:
  • Netušíte, co komu dát (jídlo totiž udělá radost snad úplně každýmu)
  • Chcete něco osobního a originálního, z čeho bude jasný, že jste si dali záležet
  • Máte omezenej rozpočet a zároveň chcete obdarovat úúúúplně všechny (z jedný větší várky sušenek můžete udělat hned několik balíčků)

IMG_20141213_145558

 • Vlastnoručně vyrobený dárečky: taky máte nejradši, když od někoho něco dostanete, je to třeba i ta úplně nejmenší blbost na světě, ale je dělaná ručně a prostě holejma ploutvičkama toho, kdo vám to dává?:) Já si taky myslim, že to jsou ty nejlepší dárky vůbec! A nebojte, nemusíte bejt zrovna rozenej umělec, abyste mohli tvořit! Díky internetu a návodům na YouTube jde spoustu krásnejch věcí udělat rychle, levně, jednoduše a eště si u toho odpočinete.;)
  • Korále a náhrdelníky: prostě někomu navlíkněte korálky, udrhejte šňůrku a nebo třeba vyrobte takovou perfektní konopnou „síťku“ na kámen jako je ta moje na obrázku. Já jsem si jí udělala pro svůj krásnej křišťál, ale můžete do ní strčit úplně cokoli.:) Návod jak na to, najdete tuhlenc!
  • Náušnice a jiný okrasy: super jsou taky třeba náušnice z knoflíků! Vezměte nějaký pěkný knoflíky, ideálně placatý (aspoň z jedný strany), v obchodě s korálkama kupte puzetky jako jsou třeba tyhle, vteřinový lepidlo a to je všechno, co potřebujete!;) Stejně tak můžete vyrobit i různý brože, ať už z knoflíků, tak třeba z látky, filcu… rybí fantazii se meze nekladou!
  • Bylinkový pytlíčky pod polštář: Jééé, to je pro mě taková nostalgická záležitost, prtž si pamatuju, jak mi je jako malý vyráběla babička. Sežeňte si kus nějaký hezký látky a ušijte z ní malej pytlíček. Pokud si nevíte rady se stehama, tak to vůbec neva, pančto tuhlenc to můžete všechno odkoukat.;) No, a pak už stačí jenom jeden výlet do nějakýho bylinkářství třeba pro sušenou levanduli, růžový kvítky, heřmánek nebo citrónvou trávu… Podle toho, jestli chcete něco na uklidnění nebo naopak.

Tak co, už víte, co komu pod stromeček?:)

A teďka už…

Jak a proč pořádně uzavřít letošní rok

IMG_20140725_113539

Trocha „chytrýho“ povídání

Takže, rybičky! Novej rok je za dveřma a spolu s nim i nový příležitosti, zkušenosti a nový začátky. A jasně, nejspíš si řikáte, že to moc dobře znáte, ty novoroční předsevzetí a zbožný přání, že by něco najednou mohlo bejt jinak nebo dokonce líp než letos… Ale že kvůli tomu, že jsme si jeden den v roce určili jako „Novej“ se přece reálně vůbec nic nemění. Nebo snad jo?

Nóóóó… Jo i ne.:) Záleží, jak se na to vlastně koukáte. Teďka nastává moje velká chvíle, kdy můžu trochu zúročit svoje antropologický vzdělání a dělat chytrou.:) Pro naší západní společnost je totiž typický tzv. lineární vnímání času, což jinými slovy znamená, že ho chápeme jako nějakou linku, která má svůj pevně danej začátek a konec. Je to prostě nějakej proces, kterej začíná a vyústí v nějakym konkrétním bodě a pak šlus! Tak třeba samotnej život… Rodíme se, nakonec umřeme a tim to hasne. V takovymhle lineárnim pojetí času se předpokládá, že se věci neopakujou, ale že jdou prostě pořád tak nějak „dopředu“ a že každá chvíle, kterou chápeme jako jakejsi „novej začátek“ ve skutečnosti žádnej novej začátek neni. Je to prostě jenom nějakej další „zářez“ do linky času.

Na východě si ale myslej něco úplně jinýho, a sice, že čas nemá tvar linie, ale kruhu a že je tim pádem cyklickej. Co to znamená? No, že se točí v takovejch kolečkách, který se pořád opakujou jako třeba roční období nebo reinkarnace. Novej rok tak tim pádem získává úplně jinej význam. Najednou to totiž neni jenom nějakej bod na přímce životem, ale opravdickej novej začátek. Je to čas obrody a příležitost začít znova posílený o zkušenosti z roku předešlýho.;)

IMG_20141213_164437

A to je právě taky důvod, proč je potřeba celej uplynulej rok uzavřít! Protože k tomu, aby byl člověk i rybička v tom novym roce zas o něco chytřejší a moudřejší, potřebuje nejdřív vědět, co že se to letos vlastně naučil. Potřebuje se ohlídnout zpátky, eště jednou se potěšit ze všeho toho hezkýho, zreflektovat a smířit se se všim, co mu přineslo nějaký trápení a za obojí poděkovat. Teprve pak je připravenej vykročit na novou cestu s opravdicky čistym štítem a nemusí se bát, že si s sebou potáhneme bůhví co.

O tom, jak si ten příští rok naplánovat a jak to zařídit, aby byl co nejbáječnější, si povíme v lednu, slibuju, ale nejdřív k tomu uzavírání!;)

Jak na to

Zkuste si najít aspoň hodinku a půl času, popadněte nějakej notýsek nebo deníček, tužku a vypište si všechny následující věci. Nejlepší je to na opravdickej papír, ne do počítače, spoustu věcí si u toho totiž uvědomíte a vůbec, je to tak prostě nej!:) Já mám dokonce celou takovou úžasnou knihu, resp. pracovní sešit, kterej můžete vidět nahoře na obrázku. Jmenuje se 2015: Create Your Shining Year, je od jedný prdlý Australanky, Leonie Dawson a je naprosto boží! Provede vás celym uzavíracim rituálem i plánovaním na příští rok a k dostání je kdyžtak TADY v tištěný i e-podobě (zatim teda bohužel jenom anglicky).

 • Oslavte všechno to dobrý!
  • Co všechno úžasnýho a krásnýho se vám v letošním roce stalo?
  • Co jste se díky tomu naučili?
  • Který sny, ať už byly jakkoli malý nebo veliký, jste si splnili?
  • Co všechno jste dokázali? Za co jste na sebe hrdý?
  • Co jste se o sobě díky tomu dověděli?
 • Zreflektujte všechno to „špatný“!
  • Jaký výzvy vám letošní rok přinesl?
  • Co pro vás letos byla ta největší zkouška?
  • Co jste se díky tomu naučili?
  • Co jste se díky tomu o sobě dověděli?
 • Vypište ze sebe všechno, co ve vás ještě pořád leží! Máte pocit, že v sobě máte něco, co neni úplně uzavřený? Něco, co vás pořád trápí, na co si potřebujete zanadávat nebo o čem ještě potřebujete mluvit? Vypište to ze sebe! Neberte si servítky a pusťte to ven!
 • Připomeňte si všechno, za co jste vděčný. Vyhrabejte fotky, přáníčka, pozvánky, maily, dopisy, sepište si chvíle, kterejch si ceníte a jenom se tim všim chvíli kochejte.:)
 • Nakonec to všecičko rituálně spalte! No jo, fakt! Nejsem blázen, nebojte!:D Oheň totiž symbolizuje transformaci, zkázu a zároveň životadárnost… Mění hmotu na energii, která tak může nabrat novou podobu. Tim, že všechny svoje ať už dobrý nebo špatný zážitky spálíte, tak je necháváte s vděkem odejít. Jejich čas už totiž skončil. Teďka vás čekaj zase nový dobrodružství, o kterejch si povíme příště.;) Má to bejt rituál, tak si to podle toho taky udělejte! Nemusíte se hned převlíkat za čaroděje, ale klidně můžete, jestli chcete!:) Stačí ale jít třeba na nějaký místo, kde je vám hezky a prostě se s tim rokem 2014 náležitě rozloučit.

A na úplnej konec…

Něco od rybího Ježíška!;)

Vánoční nákupy ve SP

A protože jste letos byli zase jako vždy hodný, tak hádejte co?! Ježíšek vám u nás nechal jednu malou rybí nadílku!:)

Speciální 25% slevu na všechny knížky v e-shopu našeho nejmilejšího nakladatelství SmartPress, kde najdete nejenom úchvatný kuchařky (jedna z nich dokonce letos vyhrála 1. cenu za design v Pekingu!) nebo třeba Bio abecedář Hanky Zemanový, ale i ňákou tu čupr beletrii!

Tajný rybí heslo (slevovej kód) který nezapomeňte zadat při objednávce je: zdrave

 

KRÁSNÝ VÁNOCE, RYBIČKY A MĚJTE SE RÁDI (to jakože s ostatníma, ale hlavně sami sebe!;)!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *