12. Leden 2015 4

Jak si naplánovat ten nejbáječnější rok 2015

IMG_20141213_144141

Ahoj rybičky! Vítejte do novýho roku 2015 a do další ještě nepopsaný kapitoly z knížky vašeho života!:) Možná že si řikáte něco jako, „Doufám, že letos to teda bude lepší než loni,“ že přemejšlíte, jak to asi zařídit a to je bezva, pančto přesně o tom bude dnešní článek!:) Bude o naplánování a přičarování si těch nejlepších možnejch 365 rybích dní, jaký si vůbec dovedete představit! A jako vždycky nezůstaneme jenom u povídání, ale budeme hlavně taky něco dělat!;)

Ještě než se do toho ale pustíme, tak je ze všeho nejlepší začít uzavřením toho roku minulýho. O tom jak na to jsem psala minule a všechno to najdete tuhlenc. Proč? No, protože všechny nový věci, i když jsou třeba jenom symbolický, je dobrý začínat „s čistym štítem“ a bez všeho toho nákladu, kterej si s sebou táhneme z minula.;)

Ale teďka už… Proč si vlastně něco plánovat? Jde to a má to vůbec nějakej smysl?

„Cíle, který si nenapíšete, zůstávaj jen zbožným přáním“

Řekl někdo hrozně chytrej, kdo si všimnul, že totiž myšlenky, vize, přání a touhy, který dáme na papír, vlastně už tak nějak částečně zhmotňujeme a tim pádem i fakt uskutečňujeme! Z něčeho, co máme jenom ve svý hlavě a odkud se to taky může dost rychle vypařit, uděláme fyzickou věc. Poznámku, která trvá (pokud vám jí teda někdo v rámci záchvatu úklidu nevyhodí!:D) a pořád nám tak připomíná, kudy že to vlastně chceme jít ve chvíli, kdy na to třeba zapomeneme.

A víte co se řiká (a asi to i někdo fakt zmeřil)? Že asi 80% lidí si v životě neklade vůbec žádný cíle. 16% jo, ale nikdy si je nenapíšou. 4% lidí si je dokonce i napíšou, ale nikdy se k nim nevracej. A jenom asi 1% lidský populace si svoje cíle nejenom klade a píše, ale taky je pravidelně prochází. A hádejte co?! Právě tohle pouhopouhý 1% lidí všech svejch snů v životě i reálně dosahuje!;)

Rybičky, pojďte tohle malinký číslo radikálně zvýšit na 1,01% :)) a pojďte letos do toho plánování společně!

IMG_20141030_114854 (1)

Jak na to

Ze všeho nejdřív popadnětě nějakou tužku a papír a úplně všecičko si to pište! Já mám ten úžasnej a infantilní :) plánovač, co ho vidíte na horním obrázku, ale stačí vám i úplně obyčejnej blok nebo třeba nějakej hezkej sešítek.;)

Začněte timhle…

  • PŘEDSTAVTE SI SVŮJ IDEÁLNÍ ROK 2015

Zavřete oči a vzpomeňte si na dobu, kdy jste mohli ještě úplně v klidu bejt Pipi Dlouhá punčocha, princezna, rytíř nebo kosmonaut a nebylo na tom vůbec nic divnýho!:) Zkrátka vraťte se do chvíle, kdy pro vás ještě nic nebylo nemožný a kdy když jste se prostě rozhodli, že jste indián a nebo třeba duhovej poník, tak jste jim prostě byli!

Vezměte si tužku a napište o svym roce snů. Co všechno byste chtěli udělat, vidět, dokázat… Ale hlavně jak byste se chtěli v roce 2015 cítit? Vybodněte se na to, jestli vám to příjde možný nebo ne a prostě si dovolte představit si svejch ideálních 12 měsíců, jako by se nikdo nedíval (ani ten policajt ve vaší hlavě :).

  • 50 VĚCÍ, KTERÝ BYSTE CHTĚLI LETOS STIHNOUT

Udělejte si seznam, do kterýho si v krátkých bodech napište, co všechno byste chtěli zažít, vidět, vytvořit, udělat, vyzkoušet… Od toho, že byste si třeba chtěli koupit nový kalhoty nebo skočit padákem až po to, že byste třeba chtěli založit rybí rodinu nebo tak něco.;)

  • DEJTE SI TO DO DIÁŘE

Napište si všechno co jde do diáře a naplánujte si to na konkrétní den nebo aspoň dobu! Mít přání a cíle je totiž jenom začátek. Důležitý je ty věci fakt zrealizovat!;)

Začněte tim, že si naplánujete prázdniny a dovolenou. Budete se tak mít na co těšit a navíc se vám nestane, že třeba nakonec zjistíte, že na to vlastně nemáte čas. Zkrátka sepište si nejdřív všechno to, co váš těší, třeba i tu nejmeší blbost, protože to pro vás potom ve vašem diáři bude během roku jako takovej záchytnej, motivační bod, že před váma nejsou pořád jen povinosti. Budete se tak mít vlastně pořád na co těšit a už jenom to samo pro dobrej pocit ze života hrozně pomáhá.;)

  • Z VELIKÁNSKEJCH CÍLŮ SI UDĚLEJTE MENŠÍ

Některý naše sny nám občas můžou připadat tak obrovitánský, že se jich úplně lekneme a radši je v sobě rychle pohřbíme, abysme nemuseli smutnit, že nám vlastně příjde, že na ně stejně nemáme. Ale i sousta který se můžou zdát mohem větší, než můžeme ukousnout, jde rozkrájet na malý jednohubky, který zbaštíte, ani nevíte jak!;)

Dejme tomu, že třeba chcete letos napsat diplomku a nebo to fakt zařídit tak, abyste i v tom všem pracovním shonu stihli pořádně odpočívat. Lepší, než si do diáře napsat jenom hrozivě vyhlížející „12.6.: poslední termín pro odevzdání!“ nebo se stresovat tím, že si prostě dovolenou takhle dopředu naplánovat nemůžete, je říct si, že třeba každej den budete nevyrušovaně psát 30 minut (nastavte si stopky ;) nebo si každej čtvrtek odpoledne vyhradit na rande se sebou sama, kdy budete odpočívat a dělat si co chcete (znovu si to napište do kalendáře a nenechte si do toho nic vlízt).

  • KOUZELNÁ NÁSTĚNKA

Vyrobte si svojí kouzelnou manifestační nástěnku (manifestační ne jakože transparent na nějakou manifestaci, ale jako magnet na to, co si chcete do života přitáhnout!:))! To je totiž tak super věc, že to snad ani neni možný!:) Jednak je to zábava u který si ujasníte, co si vlastně všechno přejete a druhak je to vážně bezva nástroj, jak mít svoje touhy a cíle pořád na očích. 

Tuhlenc dole je moje loňská nástěnka a hádejte co?! Všechny ty veliký věci jakože se chci vrátit zpátky do Sydney, být tak konečně s tou svojí spřízněnou rybičkou a ještě žít u moře, že chci začít podnikat a mít plno spokojenejch klientů (rybičky tam taky maj svoje veliký místo, vidíte je?;), to VŠECHNO SE MI SPLNILO! A vůbec ne náhodou, ale proto, že když jsem byla na vážkách, když jsem se bála, když jsem nevěděla kudy kam… Tak jsem se prostě koukla na svojí nástěnku, na odraz svojí duše a všechno bylo najednou úplně jasný!:)

IMG_1869

 

Tak rybičky, hurááá do toho, jo?:) Neni vůbec čeho se bát! Jediný co potřebujete vědět je to, že možný je úplně cokoliv a že si v životě zasloužíte to nejlepší! A pokud o tomhle třeba jenom trošičku pochybujete, pak si přečtěte ještě tady tenhle článek.;)

Jéééé, a kdybyste se s náma chtěli podělit třeba o ty svoje krásný kouzelný nástěnky na Facebooku, tak to určitě udělejte, ať se od sebe můžeme vzájemně inspirovat!:)

Krásnej novej rok a všechno nejlepší!:*

 

P.s. Už jste zkusili můj kurz 30 DNÍ OPRAVDICKÉ SEBELÁSKY?;) Najdete ho TUHLENC, hnedka dole pod videem a úplně ZADARMO (no, fakt!;)! Je dělanej hlavně pro rybí holčičky, ale chlapečci, kterym nebude vadit, že je budu oslovovat v ženskym rodě, jsou samozřejmě vítáni taky!:)

4 komentáře k článku Jak si naplánovat ten nejbáječnější rok 2015

  1. Děkuji za pozitivní článek :). Sice mám 12 dní zpoždění, ale snad to doženu. Jdu na to :D.

  2. Je, tys mi udělala radost tímhle článkem! Já se řadím mezi těch 16 a někdy i to 1 procento lidí. Jak u čeho. Nástěnky jsou super. Víš o tom, že jsme si vloni vybraly i stejný obrázek z časopisu na nástěnku? Teda já nemám nástěnku klasickou, ale spíš plakát – takový ty koláže. Ale asi Tě budu následovat a udělám si fakt nástěnku. Je to všechno moc užitečný. I ty koláže. Já je znám a dělám si je sama. Kdo ale ne, určitě ať na nějaký ten kurz vyrazí, je to fakt super pohled do duše. Pa a měj se krásně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *