23. Duben 2014 1

Zelené kuličky s matcha tea

IMG_0642

A pro velký úspěch je tady další mlsání za studena!:) No jo, holt jsem měla doma matchu a tak jsem s ní vymejšlela nejrůznější rybí kusy. Tahle dobrota je teoreticky vzato vitariánská… až právě na tu matchu!:D Její lístky se totiž při zpracovávání spařujou a nesplňujou tak pravidla „raw“ stravy. Všichni ti, kdo jsou ortodoxní a chtějí poctivou „živou“ variantu, jí proto můžou nahradit třeba mladým ječmenem. Jinak jsou tyhle kuličky neuvěřitelně jednoduchou, hravou a vděčnou variantou k běžnejm sladkostem. Matcha a kardamon z nich dělá i tak trochu orientální zážitek a citronová šťáva jim zas dodá ten správnej říz! Vypadaj skvěle, chutnaj skvěle… zkrátka na nudný věci jako je čokoláda, po nich dočista zapomenete!;)

P.s. Testováno na lidech jako výbornej jednohubkovej zákusek na mejdany.;)

Budete potřebovat:

  • 1 hrnek datlí (namočených přes noc)
  • 1/3 hrnku dýňových semínek (namočených přes noc)
  • 2 lžičky lněných semínek (namočených přes noc)
  • 1 lžičku (cca 2 g) zeleného matcha tea
  • 1 lžičku mletého kardamonu
  • 1 lžíci citronové šťávy
  • strouhaný kokos na obalení

Namočený datle a semínka slijte (dávaj se do vody proto, že v ní totiž přes noc naklíčej a aktivujou se tak v nich všechny ty dobrý a zdravý věci! Datle vám zase změknou, což se bude při mixování hodit.;) a spolu s citronovou šťávou rozmixujte v robotovi na těstíčko. Můžete v něm nechat kousky nebo ho udělat úplně do hladka, co máte radši. Pak přisypte matchu a kardamon a ještě chvíli mixujte a nebo je normálně vmíchejte vařečkou.

Z hotovýho těstíčka si tvarujte kuličky, který hezky obalujte v nastrouhanym kokosu. Kdyby se vám moc lepily prsty, namočte je do sklenice s vodou, to je starej a zaručenej fígl.;) Nakonec kuličky naskládejte do krabičky a strčte do lednice a nebo je klidně můžete i zamrazit na pozdějc. Ztuhlý jsou taky výborný!;)

IMG_0644

IMG_0664

IMG_0657

 

1 komentář k článku Zelené kuličky s matcha tea

  1. …..jo a PRAVOPYS / PRAVOPIS vám asi nic neříká, což??? Takže se koukejte polepšit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *